Wysokie kwalifikacje osobowe kadry pracowniczej - CENTRUM WSPARCIA MENEDZERA

CENTRUM WSPARCIA MENEDZERA CX
Przejdź do treści

Menu główne:

Wysokie kwalifikacje osobowe kadry pracowniczej

DYLEMATY ZARZADCZE > DYLEMATY KONTROLI i MONITORINGU > KRYTERIA DOBRYCH OCEN AUDYTU
Wysokie kwalifikacje osobowe kadry pracowniczej
 
Określenie znaczenia tego sformułowania jest dosyć trudne. Jednakże współcześnie zastępowane ono jest w firmach zagadnieniami następującymi:

  • Zagadnieniem zbieżności kwalifikacji pracownika z oczekiwaniami wytypowanego do obsługi przedsięwzięcia pracownika działu HR

  • Zagadnieniem zbieżności kwalifikacji i predyspozycji pracownika  z oczekiwaniami prawdopodobnego, przyszłego bezpośredniego przełożonego kandydata do pracy
 
Obydwie te metody pozostawiają duży margines niebezpieczeństwa nietrafienia ocen z rzeczywistymi potrzebami organizacji.  Oczywiście, że funkcjonowanie pracownika w organizacji powinno wynikać w dużej mierze z określenia jego predyspozycji i umiejętności względem działów/stanowisk zajmujących się rekrutacją dla K.O. ale czasami najważniejsze jest to, czy kandydat do pracy jest w stanie skutecznie współpracować w grupie, która ma współstanowić oraz współpracować z nadzorcą swojej pracy (niekoniecznie menedżerem).

Najprostszą metodą skutecznej rekrutacji i weryfikacji jest  wypełnianie specjalnego formularza i przyznawanie przez osoby oceniające, ocen w poszczególnych, istotnych kategoriach. Rozbieżności miedzy ocenami musza stanowić powód do wspólnego ich oceniania, pod katem przydatności pracownika do pracy, a nie wyłącznie wrażenia jakie po sobie pozostawił. Dobrze jest, jeśli określa się tez poziom ryzyka czy tez możliwego nietrafienia z oceną kandydata.
 

Najczęstszym problemem dzisiejszych firm jest niepotrzebne angażowanie pracowników działu HR do ostatecznego podejmowania decyzji na temat tego, kto będzie najlepiej pasował do zespołu i odbieranie tego przywileju bezpośredniemu nadzorcy/menedżerowi kandydata do pracy.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego