Spotkania organizacyjne - EDUKACJA PRACOWNICZA

CX -CENTRUM EDUKACJI SŁUŻB OBSŁUGI KLIENTA
Przejdź do treści

Menu główne:

Spotkania organizacyjne

Jesteśmy do tego stopnia niezależni, ze nie musimy się spotykać z szefostwem...

Spotkania organizacyjne to nic innego jak spędzanie czasu w grupie, w oderwaniu od swoich codziennych zajęć. Mogą one wydawać się bezcelowe, jeśli uczestnicy nie wiedzą po co, w jakim charakterze i na jak długo, zostali zebrani. Warto więc pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu harmonogramu i umożliwieniu uczestnikom zastosowania korekt w swoim harmonogramie dnia.

Brak spotkań, skutkuje spadkiem motywacji i swoistą bezkarnością czyli  odrzucaniem konieczności przygotowywanie systematycznych, cyklicznych raportów z powodu wewnętrznego przeświadczenia o tym, że nie są one komukolwiek  potrzebne .
Spotkania z przełożonym powinny odbywać się najlepiej cyklicznie i powinny mieć formułę spotkań co tydzień lub (jeśli organizacja działa sprawnie) co dwa kalendarzowe tygodnie. Spotkania z nad-szefem (dyrektorem większej, nadrzędnej jednostki organizacyjnej) z udziałem osób wytypowanych, ważnych dla poszczególnych komórek organizacyjnych/zespołów zadaniowych powinny odbywać się co miesiąc. Mogą one odnosić się jedynie do spraw bieżących lub być miejscem podsumowań działań za zakończony okres (spotkania comiesięczne i cokwartalne)
Z jednej strony służą one komunikowaniu , o tym co dla organizacji potencjalnie jest lub może być ważne, ale z drugiej strony mają i powinny mieć charakter rozliczeniowy.  Takie podejście sprawia, że praca ze świadomością konieczności cyklicznego raportowania, wykonywana jest efektywniej i skuteczniej. Aspekt mobilizujący i kontrolny spotkań, jest nie do przecenienia.
Natomiast brak spotkań i wpisania ich w cykliczny harmonogram, to jawne przyzwolenie na chaos organizacyjny i pełna zgoda na swoistą anarchizację działań pomocników/koordynatorów i menedżerów.
Spotkania menedżerskie, to czynnik mobilizujący nie tylko ich, ale także pośrednio całą kadrę pracowniczą.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego